PEV Tedavisi

2.Hafta Tedavisi

Poseti Alçı Tedavisi - 2.Hafta
Poseti Alçı Tedavisi - 2.Hafta

Poseti Alçı Tedavisi – 2 Hafta tedavisi

Poseti Alçı Tedavisi - 2.Hafta

Poseti Alçı Tedavisi – 2.Hafta

2 Hafta Tedavisi

2 hafta tedavisi, 1 hafta geçtikten sonra, anne -baba alçıyı kliniğe gelmeden çıkararak çocuğu yıkanması ve temizlenmesi işlemini gerçekleştirebilmektedir. Alçılamada halk arasında Amerikan alçı olarak bilinen yeni tip yumuşak alçıları kullanmaktayım. Bu alçı hem temizlik hemde aile tarafından kolayca çıkarılabilme özelliğini taşımaktadır. Aile ilk alçı çıktıktan sonra ayakta düzelmenin başladığını görmekten büyük mutluluk duymaktadır. Alçı çıkarıldığında ayakta kuruma var ise yumuşatıcı kremler kullanılarak cildin nemlendirilmesi önermekteyiz.

2. alçılama öncesi de manipulasyon yapılmaktadır. Bu şekilde ayakta yumuşama sağlanmaktadı. Esnetme manipulasyonları, alçı uygulamasında ayağa arzu edilen posizyonu vermeye katkı sağlamaktadır. Bu kez, tarak kemiği ayağın dışına doğru ittirilerek alçı uygulanmaktadır.  Ayağın tabanının yere paralel olması için bir çaba gösterilmemesi son derece önemlidir.

Ponseti Alçılama Tedavi Yönteminde, tüm alçılar olduğu gibi 2. alçılamada titiz bir şekilde yapılması ile pes ekinovarus tedavi zincirindeki bir halka daha tamamlanmış olacaktır.

2 soru

  • Hocam benim çocuk 7 yaşında 2 kez botoks yapıldı bir faydası olmadı şimdi bilgisayarlı pilatin takılacağını söylediler sizde bizi bilgilendirirseniz seviniriz Allah razı olsun hocam

Soru & Cevap